Harmonogram 2018 + podsumowanie działań w ostatnim roku

Sieć Kultury to działania w całym województwie pomorskim. W zeszłym roku przeprowadziliśmy spotkania i warsztaty, skupiające ludzi z kilkudziesięciu różnych miast. Nie zabrakło również konkursu, w wyniku którego wsparliśmy 10 projektów na łączną kwotą 68 tysięcy złotych. W tym roku kontynuujemy program.

 

 HARMONOGRAM 2018:

Wszystkie szczegóły będą sukcesywnie ukazywać się na naszej stronie.

 

 PODSUMOWANIE 2017 ROKU

W styczniu zeszłego roku zaczęliśmy realizację działań od zorganizowania II Pomorskiej Giełdy Inspiracji. Spotkanie podsumowało projekty zrealizowane w 2016 roku oraz służyło wymianie doświadczeń i inspiracji. Wzięło w niej udział kilkadziesiąt osób.

Luty obfitował w spotkania informacyjno-integracyjne. Zorganizowaliśmy siedem spotkań w 5 miastach, w których łącznie wzięło udział ponad 100 osób z różnych miejscowości. W spotkaniach wzięli udział mieszkańcy, pracownicy instytucji kultury, nauczyciele, bibliotekarze, działacze organizacji pozarządowych oraz samorządowcy.

Kolejny miesiąc obfitował w warsztaty w gdańskim Centrum Edukacji Nauczycieli, w których uczestniczyły 72 osoby – liderzy edukacji kulturowej z 33 pomorskich miejscowości. Dwudniowe spotkania odbyły się trzykrotnie. Poświęcone były edukacji kulturowej i budowie partnerstw między sektorem edukacji i kultury.

Przeprowadziliśmy również konkurs, w którym można było ubiegać się o dofinansowanie działań z zakresu  edukacji i kultury. Otrzymaliśmy 57 wniosków, z czego 10 otrzymało dofinansowanie na łączną kwotę 68 tysięcy złotych. Działania projektowe realizowane były w miejscowościach: Szopa (gmina Sierakowice), Czarna Dąbrówka, Słupsk, Sikorzyno, Wejherowo, Luzino, Ciekocino (gmina Choczewo), Brodnica Górna i Dolna, Chojnice, Skórowo i Gdynia w terminie od 1 maja do 15 października.

Autorzy projektów zakwalifikowanych jako mniejsze (oznaczających, że twórcy byli początkujący), otrzymali dodatkowo mentora, który wspierał realizację działań.

O wyróżnionych projektach i ich przebiegu można przeczytać tutaj.

6 listopada odbyło się oficjalne zakończenie i podsumowanie ówczesnej edycji programu.

W ubiegłym roku w programie wzięło udział prawie 1,5 tysiąca osób. Zostało przeprowadzonych 153 dni warsztatowych, obejmujących spotkania w ramach szkoleń obligatoryjnych, ale także te realizowane w ramach projektów, które otrzymały dofinansowanie.

Kolejny rok znów będzie obfitował w spotkania, warsztaty, niesamowite projekty i wymianę doświadczeń. Już wkrótce kolejne szczegóły!

Natalia Krawczyk