Czuję, więc jestem

WNIOSKODAWCA

Aldona Domeradzka, nauczycielka edukacji wczesnoszkolnej w SP nr 3 w Pruszczu Gdańskim

OPIS PROJEKTU

Projekt przeznaczony głównie dla uczniów, ale zaproszeni zostaną także rodzice. W jego ramach dzieci będą uczyć się emocji i ich wyrażania. Przewidziany jest cykl warsztatów: nazywanie i pisanie o emocjach, rysowanie ich czy rozpoznawanie ich w książkach. Uczniowie pójdą również na spektakl operowy, a książka, którą napiszą w trakcie zajęć, zostanie wydana.

MIEJSCE REALIZACJI

Pruszcz Gdański

PARTNERZY PROJEKTU

Szkoła Podstawowa nr 3 w Pruszczu Gdańskim, Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Pruszczu Gdańskim

OKRES REALIZACJI

29.05-28.09.2018


PRZEBIEG REALIZACJI PROJEKTU

6 czerwca odbyły się pierwsze warsztaty w ramach projektu „Emocje w naszym życiu” prowadzony przez pedagożkę Agnieszkę Bugaryn. Na warsztaty zaproszeni zostali rodzice i dzieci z klasy trzeciej w Szkole Podstawowej nr 3 w Pruszczu Gdańskim.

Wspaniale było patrzeć, jak dzieci rozmawiają z rodzicami o uczuciach, o czułości, smutku, zadumie, wycofaniu i rezygnacji. Czasami zaskakiwała szeroka gama znajomości emocji. Myślę że szczególnie rodzice byli zdumieni, tym jak dzieci postrzegają sytuacje domowe poprzez emocje i uczucia. Pierwszy etap za nami – dzieci poznały wiele uczuć mieszczących się w tych podstawowych: smutku, radości, strachu czy złości. To początek naszej przygody! – Aldona Domeradzka, koordynatorka projektu.