Majowy warsztat: Youth Point – uruchamianie potencjału młodych w działaniach animacyjnych

25 maja odbędzie się pierwszy warsztat w ramach programu Bardzo Młoda Kultura 2019-2021.

W ramach programu Bardzo Młoda Kultura 2019-2021 ruszamy z cyklem sześciu warsztatów, które odbędą się od maja do października 2019 roku. W każdą czwartą sobotę miesiąca porozmawiamy o pracy na polu edukacji kulturowej opartej na szacunku, relacji wspierającej czy poszanowaniu godności drugiego człowieka.

Ogólne warunki uczestnictwa:

1. Warsztaty są dla uczestników bezpłatne. Uczestnicy pokrywają jedynie koszt dojazdu na miejsce szkolenia.
2. Na poszczególne warsztaty obowiązują zapisy!
2. Na każdy warsztat obowiązuje limit miejsc do 20 osób.
3. Decyduje kolejność zgłoszeń.
4. Każdy z uczestników otrzyma zaświadczenie o udziale w warsztacie.
5. W szkoleniu z danej organizacji/instytucji może brać udział tylko jedna osoba.


Warsztat nr 1 | Youth Point – uruchamianie potencjału młodych w działaniach animacyjnych 

KIEDY:  25.05.2019 w godz. 10.00-17.00

GDZIE: sala nr 21, II piętro w „Zieleniaku” (ul. Wały Piastowskie 1, 80-958 Gdańsk)

ZAPISY: Do 22 maja bądź do wyczerpania miejsc

KLIKNIJ TUTAJ, aby wypełnić FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY 

PROGRAM:

1.      Wyzwania w pracy z młodzieżą
2.      Twórczy okres adolescencji – relacja wspierająca
3.      Wybrane elementy z zakresu socjoterapii młodzieży
4.      Metody, techniki i narzędzia w pracy z młodzieżą
5.      Tworzenie Grup Młodzieżowych Liderów
6.      Metoda projektu w pracy z młodzieżą
7.      Animacja społeczno-kulturalna młodzieży
8.      Wspólny projekt młodzieżowy budowany w oparciu o profilaktykę pozytywną oraz koncepcję resilience.

CEL:

Głównym celem szkolenia jest nabycie przez jego uczestników realnych narzędzi do pracy z młodzieżą oraz młodymi dorosłymi. Poruszając się w obszarze metod, technik i narzędzi pracy z młodymi poruszymy ważne z punku widzenia animacji i terapii kwestie towarzyszące animowaniu nieformalnych grup młodzieżowych. Określimy główne wyzwania obecne w pracy z młodzieżą. Przeanalizujemy okres dojrzewania w kontekście jego twórczego potencjału oraz budowania relacji wspierającej. Poznamy metody terapeutyczne wzmacniające młodych oraz ułatwiające im zarządzanie własnym zachowaniem w okresie adolescencji cechującym się wysoką destabilizacją emocjonalną i labilnością afektu. Prowadząca podzieli się własnym doświadczeniem w tworzeniu grup młodzieżowych liderów, kreujących społecznie zaangażowane działania w środowisku lokalnym. Podsumowaniem szkolenia będzie wspólny projekt młodzieżowy budowany w oparciu o profilaktykę pozytywną oraz  koncepcję resilience.

PROWADZĄCA:

Iwona Woźniewska – socjoterapeutka, pedagożka, terapeutka behawioralna. Prezeska Stowarzyszenia 180°. Od 2011 roku związana z Placówką Wsparcia Dziennego w Gdyni, w której pracuje na wielu płaszczyznach od socjoterapii po organizowanie społeczności lokalnych. W ramach współpracy z Gdańskim Archipelagiem Kultury zajmuje się animacją społeczno – kulturalną organizując wydarzenia mające na celu promocję kultury ulicznej, której jest pasjonatką. Od 2014 roku jest ekspertką do spraw wychowania w Magazynie „Together” Rodzinna Strona Trójmiasta oraz felietonistką w Magazynie Kobiet. Dobrze odnajduje się w roli street workerki oraz animatorki społeczności lokalnej. Sprawnie posługuje się treningiem twórczości, zarówno w nim uczestnicząc jak i go prowadząc, bardzo bliska jest jej tematyka pobudzania zasobów tkwiących szczególnie w młodych ludziach. Jej życie składa z kilku ważnych filarów jakimi są praca, kultura i sztuka szczególnie ta z ulicy i na ulicy oraz dzieci te zdrowe, szczęśliwe, chore i smutne. Pasjonatka zaburzeń zachowania i rozwoju oraz krytyczka systemu wsparcia rodziny. Oficjalnie magister Pedagogiki Społecznej Uniwersytetu Gdańskiego działający w tysiącu przestrzeni społecznych od ulicy, placówki, szkoły do galerii sztuki, muzeum, teatru. Doświadczona trenerka, facylitatorka współpracująca z szeregiem organizacji i instytucji. Prywatnie stara się nieco zwolnić tempo i cieszyć się teraźniejszością, na co dzień kieruję się dewizą „wiem ze nic nie wiem, ale każdego dnia wiem więcej”.