Relacja z warsztatów obligatoryjnych dla uczestników konkursu

W sierpniu odbyły się obowiązkowe warsztaty dla uczestników konkursu na dofinansowanie projektu z zakresu edukacji kulturowej. Każdy, kto chce złożyć wniosek, musiał uczestniczyć w jednym z dwóch terminów.

Wszystkie działania odbywają się w ramach programu Bardzo Młoda Kultura 2019-2021.

Szkolenia odbyły się w Centrum Edukacji Nauczycieli w Gdańsku i były bezpłatne. Ich celem było przygotowanie uczestników do zbudowania jak najlepszego projektu edukacyjno-kulturowego.

Pierwszy dzień warsztatów poprowadziły: Zofia Lisiecka – artystka i edukatorka, członkini Rady ds. Równego Traktowania przy Prezydencie Miasta Gdańska oraz Monika Kuligowska – wiceprezes Fundacji Edukacyjnej ODiTK. Tematem przewodnim było Dokąd zmierzam? O formułowaniu celów i efektów w działaniach lokalnych. Uczestnicy dowiedzieli się, jak definiować cele, w tym jak odpowiedzieć na potrzeby lokalnej społeczności. Uczyli się analizy kompetencji zespołu projektowego czy budowania partnerstwa. Otrzymali narzędzia, dzięki którym będą potrafili zbadać i ocenić efektywność projektu, a także go modyfikować.

Drugi dzień poprowadziła Małgorzata Woźna – certyfikowana trenerka i coach. Tematem warsztatu było Nieprzypadkowy projekt edukacyjno-kulturowy. Głównym założeniem zaś: jeśli projekt jest dobrze zaplanowany, zwiększa to jego szansę na lepszą realizację. Uczestnicy szukali odpowiedzi na pytanie, jaki mają potencjał, jaki jest cel ich projektu, jaka jest jego grupa docelowa oraz co chcą osiągnąć. Zastanawiali się, z kim mogą realizować projekt, jak go promować i jakie działania są jeszcze potrzebne już po zakończeniu realizacji działań. Bardzo ważną kwestią było też zaplanowanie budżetu.

Kolejnym etapem programu jest składanie wniosków. Głównym celem konkursu jest wzmocnienie roli edukacji kulturowej w województwie pomorskim poprzez pobudzenie i wykorzystanie edukacyjnego potencjału kultury w regionie. Jeśli brałeś/-aś udział w obowiązkowych szkoleniach, możesz ubiegać się o dofinansowanie na projekt z zakresu edukacji kulturowej, która zakłada współpracę sfery kultury i oświaty. Więcej o konkursie możesz przeczytać, klikając tutaj.

Galeria zdjęć z pierwszego terminu warsztatów 20-21 sierpnia:

 

Galeria zdjęć z drugiego terminu warsztatów 22-23 sierpnia:

Fot. Bartosz Bańka