Relacja z grudniowego warsztatu Design Thinking w kulturze

Za nami ostatni w tym roku warsztat Design Thinking w kulturze współorganizowany przez Sieć Kultury program Instytutu Kultury Miejskiej i projekt „Design Thinking w instytucjach kultury” realizowany przez Agnieszkę w ramach stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Warsztat stanowił świetną okazję do tego, aby nie tylko poznać główne założenia i narzędzia metodyki Design Thinking, ale przede wszystkim by w przyjaznej atmosferze poszukać krok po kroku twórczych rozwiązań problemów skoncentrowanych na potrzebach użytkowników i doświadczyć wszystkich etapów  tego procesu, pracując w kilkuosobowych zespołach nad przykładowymi mini-wyzwanimi.

Design Thinking, po polsku nazywane myśleniem projektowym, to sprawdzone podejście do tworzenia innowacyjnych rozwiązań. Chociaż nadal wykorzystywane jest głównie w sektorze komercyjnym, jego potencjał można z powodzeniem wykorzystać także w instytucjach kultury. Pozwoli to na zaangażowanie (potencjalnych) uczestników w kreowanie oferty kulturalnej, tak aby lepiej odpowiadać na ich potrzeby i łatwiej budować długofalowe relacje.

Prowadzącą była Agnieszka Kaim – menedżerka kultury, edukatorka, animatorka, koordynatorka projektów, a także stypendystka MKiDN w dziedzinie zarządzania kulturą i wspierania rozwoju kadr kultury oraz autorka bloga Design Thinking w kulturze: www.agnieszkakaim.eu/blog.

Zapraszamy na relację fotograficzną z tego wydarzenia.

Fot. Bartosz Bańka