- Joanna Borowiec – fotografia analogowa, arteterapia, sensoterapia / Trójmiasto i okolice

Joanna Borowiec – Artysta fotografik, absolwentka Europejskiej Akademii Fotografii w Warszawie praca dyplomowa w Pracowni Fotografii Kreacyjnej i Ekspresyjnej pod kierunkiem dr Izabeli Jaroszewskiej. Członek Polskich Artystów Fotografików (ZPAF). Działa w zakresie sztuk wizualnych. Miłośniczka fotografii analogowej, średnio i wielkoformatowej. Używa historycznych i alternatywnych procesów fotograficznych takich jak ambrotypia -techniki mokrego kolodionu, cyjanotypia, lumen prints, polaroid transfer itp. W swojej twórczości wykorzystuje również inne media: akwarele, farby olejne, akrylowe oraz kolaż. Realizuje projekty w zakresie wystaw, instalacji artystycznych, happeningów itp. Brała udział w wystawach indywidualnych i zbiorowych w kraju i za granicą, finalistka i laureatka wielu prestiżowych konkursów.

Prezes Fundacji Q Sztuce, członek Fundacji Galeria Przechodnia, autorka i koordynatorka wielu projektów społecznych i kulturowych, w tym projektu dofinansowanego w ramach Bardzo Młodej Kultury w 2020 roku  „Jesteśmy Kolorem”. Ideą jej działań jest docieranie z kulturą i sztuka do grup wykluczonych, najbardziej potrzebujących, z ograniczonym dostępem lub brakiem możliwości rozwoju. Jak również promocja i wsparcie artystów, twórców działających w Polsce i za granicą.

Członek stowarzyszenia Halo Kultura, gdzie prowadzi Otwartą Pracownię i Ciemnię Fotograficzną. Edukator w zakresie historii sztuki z nastawieniem na historię fotografii i warsztat. Prowadzi również zajęcia z arteterapii i sensoterapii. Prywatnie zwolenniczka zdrowego stylu życia, matka, miłośniczka zwierząt- pies z interwencji, wegetarianka.

http://joannaborowiec.com/

https://www.facebook.com/Fundacja.Q.Sztuce/

www.fundacjaqsztuce.com