Jak tworzyć plakaty i ulotki? „Sieć Kultury” przeprowadziła praktyczne szkolenia

Pomorska „Sieć Kultury” kontynuuje program bezpłatnych szkoleń. W dniach 15 i 29 października w Hotelu Sadova w Gdańsku odbyły się warsztaty pod nazwą: „Narzędzia do tworzenia plakatów i ulotek (z elementami skutecznej promocji)”.

Fot. Rafał Kulwiec

Fot. Rafał Kulwiec

Uczestnicy poznali darmowe narzędzia, dzięki którym stworzyli własne projekty ulotek i plakatów. Dowiedzieli się również, jakie elementy decydują o tym, że projekt graficzny jest czytelny i skutecznie oddziałujący na odbiorców. Zdobyte umiejętności przydadzą się na pewno przy promowaniu wydarzeń kulturalnych, zarówno w przestrzeni publicznej, jak i w popularnych serwisach społecznościowych.

Szkolenia prowadziła Monika Serafin, absolwentka Uniwersytetu Gdańskiego i Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie (Podyplomowe Studia Menedżerów Kultury), pracowniczka gdańskiego Instytutu Kultury Miejskiej. Wśród uczestników znaleźli się przedstawiciele następujących instytucji i organizacji: Akademia Muzyczna w Gdańsku, Centrum Edukacji Nauczycieli w Gdańsku, Gdańskie Gimnazjum „Lingwista”, Gminny Ośrodek Kultury w Kwidzynie, Instytut Czasu, Ośrodek Kultury w Pruszczu Gdańskim, Polskie Towarzystwo Oświaty Zdrowotnej, Szkoła Podstawowa nr 11 w Gdańsku, Teatr Maat Projekt, Towarzystwo Edukacyjne Wiedza Powszechna, Towarzystwo Przyjaciół Sopotu, Zespół Szkół Architektury Krajobrazu i Handlowo-Usługowych w Gdańsku, Zespół Szkół Morskich w Gdańsku.


Polecamy także webinaria, czyli szkolenia prowadzone przez internet. Informacje na stronie: http://sieckultury.pl/2016/10/jak-wziac-udzial-w-webinarium-krok-po-kroku/.


Fot. Rafał Kulwiec

Fot. Rafał Kulwiec

Fot. Rafał Kulwiec

Fot. Rafał Kulwiec

Fot. Rafał Kulwiec

Fot. Rafał Kulwiec

Fot. Rafał Kulwiec

Fot. Rafał Kulwiec


„Sieć Kultury” jest częścią wieloletniego, ogólnopolskiego programu pod nazwą „Bardzo Młoda Kultura”, ukierunkowanego na wzmocnienie roli edukacji kulturowej i artystycznej w Polsce.

Operatorem programu „Sieć Kultury” w województwie pomorskim jest Instytut Kultury Miejskiej (ul. Długi Targ 39/40, 80-830 Gdańsk). Informacji udziela koordynator programu Agata Andrasiak – e-mail: agata.andrasiak@ikm.gda.pl, telefon: 780 171 960.