Czerwcowy warsztat: Pomocny szablon. O projektach z wykorzystaniem szablonu w zróżnicowany sposób

22 czerwca odbędzie się drugi warsztat w ramach programu Bardzo Młoda Kultura 2019-2021.

Warsztat jest BEZPŁATNY.

FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY (KLIK). Zapisy trwają do 18.06 lub do wyczerpania miejsc.

WARUNKI UCZESTNICTWA

1. Na poszczególne warsztaty obowiązują zapisy!
2. Na każdy warsztat obowiązuje limit miejsc do 20 osób.
3. Organizator zapewnia zaświadczenia o udziale w warsztacie.
4. W szkoleniu z danej organizacji/instytucji może brać udział tylko jedna osoba.
5. Decyduje kolejność zgłoszeń.

22.VI |10.00-17.00 | Pomocny szablon. O projektach z wykorzystaniem szablonu w zróżnicowany sposób | Europejskie Centrum Solidarności, III piętro, s. 3.36

PROGRAM:
1. Szablon jako narzędzie do budowania dialogu -przykłady projektów z użyciem szablonu
2. Młoda załoga niezależna grupa artystyczna – od ucznia do twórcy i edukatora
3. Zapoznanie się z techniką szablonu
4. Praca w grupie – kampania promująca szacunek i poszanowanie godności drugiego człowieka.
5. Uczę się i uczę innych
6. Budowanie zasobów

CEL

Uczestnicy warsztatu będą mieli okazję zapoznać się z techniką szablonu, a także z jego zastosowaniem w codziennej pracy. Nabędą również praktycznych umiejętności związanych z multiplikacją szablonu, stosowaniem jednego bądź paru kolorów, a także liternictwa i znaku. Będą mieli okazję doświadczyć pracy indywidualnej i zespołowej poprzez łączenie wspólnie wypracowanych szablonów, a także nabyć umiejętności, które w prosty sposób można będzie przekazać innym. Podczas warsztatu poruszone zostaną też zagadnienia związane z budowaniem partnerstw czy pozyskiwaniem materiałów w procesie recyklingu. W efekcie wypracowany zostanie materiał wizualny możliwy do wykorzystania w kampanii promującej szacunek i poszanowanie godności drugiego człowieka.

PROWADZĄCA

www.iwona-zajac.com | www.stoczniaweterze.com | www.cudzoziemka-the-foreigner-woman.blogspot.com

Iwona Zając – artystka wizualna, muralistka urodzona i mieszkająca w Gdańsku. Od dwudziestu lat współdziała z instytucjami oraz organizacjami społecznymi jako koordynatorka edukacyjnych projektów artystycznych i realizacji w przestrzeni miejskiej. Dzięki zdobytemu doświadczeniu łączy instytucje we wspólnym działaniu. Od 2018 roku pracuje w Muzeum Sopotu jako edukatorka. Absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. W 2017 roku ukończyła Międzywydziałowe Środowiskowe Studia Doktoranckie ASP w Gdańsku i obroniła doktorat pt. Cud ciężkiej pracy jako rytuał codziennego życia. W swojej twórczości podejmuje problematykę społeczną i feministyczną. Temat jej prac ogniskuje wokół rodziny, kobiet, czy poszukiwania tożsamości: Mama, Idealna, Cudzoziemka. Wspólnie z Moniką Popow napisała książkę Idealna. Od poradnika do dialogu. Do najbardziej znanych projektów należy Stocznia, seria szablonów na zewnętrznych murach Stoczni Gdańskiej, zawierających opowieści stoczniowców związane z ich życiem i pracą. Jest autorką wideo Nike stoczniowa odchodzi, Pożegnanie oraz projektu Stocznia w eterze. W 2012 rozpoczęła pracę nad płótnami zatytułowanymi Cierpliwość.

fot. Magdalena Małyjasiak