Relacja z czerwcowego warsztatu o wykorzystaniu szablonu w codziennej pracy

Za nami warsztat „Pomocny szablon. O projektach z wykorzystaniem szablonu w zróżnicowany sposób”. Było to drugie spotkanie z cyklu zajęć organizowanych w ramach programu Bardzo Młoda Kultura 2019-2021.

22 czerwca uczestnicy spotkali się Europejskim Centrum Solidarności, by tam zapoznać się z techniką szablonu i jej praktycznym zastosowaniem. Warsztat poprowadziła Iwona Zając – artystka i koordynatorka edukacyjnych projektów artystycznych i realizacji w przestrzeni miejskiej. Zajęcia były bezpłatne.

Zebrani dowiedzieli się między innymi, jak szablon może wykorzystany jako narzędzie dialogu. Jednym z zadań była praca w grupie i stworzenie kampanii, promującej szacunek i poszanowanie godności drugiego człowieka. Celem warsztatu było pokazanie, jak technika szablonu może mieć zastosowanie w codziennej pracy.

Uczestnicy nabyli również praktyczne umiejętności związane z multiplikacją szablonu, stosowaniem jednego lub paru kolorów, a także liternictwa i znaku. Poruszona została też kwestia pozyskiwania materiałów w procesie recyklingu.