Zapisy na warsztaty z Design Thinking w kulturze!

Zapraszamy na ostatnie w tym roku warsztaty z wyjątkowej metody pracy w kulturze, jaką jest Design Thinking. Sprawdź, jak możesz lepiej angażować uczestników do swoich projektów.

Warsztat jest BEZPŁATNY.

FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY (KLIK)

WARUNKI UCZESTNICTWA

1. Na warsztat obowiązują zapisy!
2. Limit miejsc do 16 osób.
3. Organizator zapewnia zaświadczenia o udziale w warsztacie.
4. Decyduje kolejność zgłoszeń.

4 XII | 10.00-15.00 | Design Thinking w kulturze | SIEŃ IKM, ul. Długi Targ 39/40 Gdańsk

OPIS WARSZTATU

Design Thinking, po polsku nazywane myśleniem projektowym, to sprawdzone podejście do tworzenia innowacyjnych rozwiązań. Chociaż nadal wykorzystywane jest głównie w sektorze komercyjnym, jego potencjał można z powodzeniem wykorzystać także w instytucjach kultury. Pozwoli to na zaangażowanie (potencjalnych) uczestników w kreowanie oferty kulturalnej, tak aby lepiej odpowiadać na ich potrzeby i łatwiej budować długofalowe relacje.

DLA KOGO

Szkolenie skierowane jest do osób pracujących w sektorze kultury, które chciałyby rozpocząć swoją przygodę z podejściem Design Thinking i po raz pierwszy z bliska przyjrzeć się jego fazom, czyli empatii, diagnozie potrzeb, ideacji, prototypowaniu i testowaniu.

PROGRAM

Podczas pięciu godzin uczestnicy i uczestniczki będą mieć okazję do tego, aby:

  • poznać główne założenia i narzędzia metodyki Design Thinking,
  • doświadczyć wszystkich etapów procesu Design Thinking, pracując w kilkuosobowych zespołach nad przykładowym mini-wyzwaniem,
  • poznać różne możliwości zastosowania tego podejścia w sektorze kultury,
  • wzmocnić swoją kreatywność,
  • przedpremierowo popracować z edukacyjną publikacją „Design Thinking w kulturze. Myślenie projektowe krok po kroku” jako jej pierwsi czytelnicy i czytelniczki.
PROWADZĄCA

Agnieszka Kaim – menedżerka kultury, edukatorka, animatorka, koordynatorka projektów. Design Thinking wykorzystuje głównie w pracy z instytucjami publicznymi i organizacjami pozarządowymi, którym od ponad 10 lat pomaga w budowaniu atrakcyjnej oferty angażującej różnorodne grupy uczestników. Prowadziła autorskie szkolenia z projektowania oferty kulturalnej metodą Design Thinking w ramach cyklu „Kadra Kultury” Narodowego Centrum Kultury (2017-2018). Współpracowała też jako trenerka m.in. z Gdańskim Inkubatorem Przedsiębiorczości STARTER, Fabryką Kultury i Strefą Startup PPNT. Laureatka nagrody Prezydenta Miasta Gdyni za stworzenie i realizację strategii działań edukacyjnych w Muzeum Emigracji (2016). Autorka „Muzeum. Udostępnij!” – programu edukacji medialnej dla podopiecznych placówek wsparcia dziennego (finalista Wydarzenia Historycznego Roku 2016). Stypendystka MKiDN w dziedzinie zarządzania kulturą i wspierania rozwoju kadr kultury. Prowadzi bloga o Design Thinking w kulturze: www.agnieszkakaim.eu/blog.

Fot. Aga Doborzyńska

Warsztat zostanie zrealizowany we współorganizacji programu Instytutu Kultury Miejskiej Sieć Kultury i Agnieszki Kaim.

Szkolenie jest częścią projektu „Design Thinking w instytucjach kultury” realizowanego w ramach stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.