Zróbcie to w sieci! Webinarium dla uczestników wiosennej edycji Konkursu BMK 2020 – Pomorskie

Zapraszamy na dwudniowy webinar ZRÓBCIE TO W SIECI! dla uczestników Konkursu Bardzo Młoda Kultura 2020 – Pomorskie. Edycja wiosenna.

2 dniowe szkolenie online odbędzie się w dniach 29-30 kwietnia o godzinie 17.00. Webinary na temat realizacji projektów edukacyjno-kulturalnych z wykorzystaniem narzędzi do współpracy online poprowadzi dr Grzegorza Stunża za pośrednictwem platformy ClickMeeting. 

Szkolenie skierowane jest do wszystkich chętnych uczestników wiosennej edycji Konkursu BMK 2020 – Pomorskie przygotowujących  działania z zakresu edukacji i kultury.

Informacje o webinarze dostępne będę również na grupie dla uczestników konkursu na Facebooku. (Klik)

Warsztat jest BEZPŁATNY.

OPIS WARSZTATU

Warsztat będzie poświęcony omówieniu narzędzi pozwalających na współpracę przy projektach realizowanych przez internet. Przedstawione usługi i aplikacje zostaną również wykorzystane w praktyce, a po dyskusji na temat ich potencjału i dobrych przykładów zastosowania, przygotujemy listę zaleceń dla osób prowadzących projekty edukacyjno-kulturalne w czasie pandemii.

PROGRAM

Warsztat będzie składał się z 3 modułów:

1. Omówienie narzędzi (z dyskusją),  potrwa około 1,5 h 

2. Zadanie do samodzielnej realizacji, 

3. Omówienie zadań, dyskusja i wypracowanie zaleceń, potrwa około 1,5 h

PROWADZĄCY

Dr Grzegorz D. Stunża – adiunkt w Pracowni Edukacji Medialnej w Instytucie Pedagogiki Wydziału Nauk Społecznych Uniwersytetu Gdańskiego. Wiceprezes Polskiego Towarzystwa Edukacji Medialnej i wiceprzewodniczący Gdańskiego Oddziału Polskiego Towarzystwa Pedagogicznego. Dwukrotny stypendysta Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w zakresie edukacji i animacji kultury (2014, 2017) na projekty z pogranicza edukacji kulturalnej i technologiczno-medialnej. W ramach stypendiów przygotował publikacje dla nauczycieli na temat korzystania z technologii informacyjno-komunikacyjnych. Współtwórca pierwszej stałej oferty edukacyjnej Muzeum Emigracji w Gdyni. Kilkakrotnie członek komitetów sterujących w programach edukacja kulturalna i edukacja medialna MKiDN. Obecnie prowadzi w Uniwersytecie Gdańskim projekt dydaktyczny “Digital Education Lab UG – cyfrowe kompetencje przyszłości”). Współpracował z Instytutem Kultury Miejskiej, Fundacją Nowoczesna Polska, Centrum Cyfrowym. Współtworzył “Katalog kompetencji medialnych, informacyjnych i cyfrowych”. Był konsultantem przy tworzeniu materiałów do serwisu edukacyjnego edukacjamedialna.edu.pl Prowadził szkolenia nauczycieli dla Centrum Edukacji Nauczycieli w Gdańsku. Wspólnie z żoną zorganizował w Instytucie Kultury Miejskiej w Gdańsku cykl szkoleń dla rodziców na temat domowej edukacji medialnej (2019).