Relacja z warsztatów w regionie

Za nami warsztat w Kwidzynie. Pierwsze z trzech spotkań szkoleniowych w Regionie, realizowanych w ramach tegorocznych działań Bardzo Młodej Kultury na Pomorzu.

22 września odbył się warsztat „MIEĆ RELACJE! Kultura jako narzędzie zmiany”, który poprowadziła Anna Łebek-Obrycka – animatorka, edukatorka, trenerka. Od kilkunastu lat związana z sektorem pozarządowym oraz sektorem kultury. Spotkanie odbyło się w Bibliotece Miejsko-Powiatowej w Kwidzynie. W warsztacie wzięło udział 10 przedstawicieli instytucji kultury, w tym: 5 reprezentantów Kwidzyńskiego Centrum Kultury5 pracowników Biblioteki Miejsko-Powiatowej.

Warsztat  był skoncentrowany wokół zagadnień dotyczących relacji w sferze działań kultury. Podczas szkolenia prowadząca poruszyła kwestia związane ze współdziałaniem, budowaniem głębszych relacji między pracownikami oraz z odbiorcami działań kulturalnych. 

Jeden z uczestników podzielił się refleksją że „relacje w kulturze są bardzo istotne, że z kulturą trzeba wyjść do ludzi, starać się zrozumieć, czego oczekują nasi odbiorcy.” Podczas spotkania uczestnicy angażowali się w wiele praktycznych zadań przygotowanych przez prowadzącą. Najbardziej podobała im się wspólna praca w grupie. „Praca w grupach, która pozwoliła na poznanie osób z innej instytucji. Podobało mi się zaangażowanie, zapał i pozytywne myślenie prowadzącej” – dodała jedna z uczestniczek.

Wszystkie warsztaty zostały przygotowane na podstawie potrzeb zgłaszanych przez samych uczestników w czasie spotkań informacyjnych na początku roku. 

Zapraszamy na relację fotograficzną z wydarzenia.

Fot: Marcin Kurkus