Zapisy na październikowy warsztat online „WEB pęka, czyli o kulturze w sieci”

Zapraszamy animatorów, edukatorów i nauczycieli na warsztat „WEB pęka, czyli o kulturze w sieci” w ramach programu Bardzo Młoda Kultura 2019-2021. Spotkanie online połączone z rozmową i ćwiczeniami praktycznymi odbędzie się 24 października 2020 r.

OGÓLNE WARUNKI UCZESTNICTWA

1. Na poszczególne warsztaty obowiązują zapisy poprzez formularz online. 
2. W szkoleniu z danej organizacji/instytucji może brać udział tylko jedna osoba.
3. Organizator zapewnia zaświadczenia o udziale w warsztacie.
4. O przyjęciu decyduje kolejność zgłoszeń.

FORMULARZ ZGLOSZENIOWY (KLIK)

HARMONOGRAM

„WEB pęka, czyli o kulturze w sieci”
Kiedy: 24.10.2020 (sobota), godz.10.00 – 13.00
Gdzie: platforma Zoom
Potwierdzenie udziału w warsztatach oraz link do spotkania zostanie przesłany uczestnikom mailowo.
Uczestnicy po spotkaniu otrzymują skrypt w postaci prezentacji oraz rekomendowaną literaturę.

Warsztaty są dla uczestników BEZPŁATNE.

OPIS WARSZTATU

Pandemia stała się wyzwaniem, z jednej strony dotyczącym potrzeby zastanowienia się nad sensem obecności instytucji kultury, z drugiej zmierzenia się z nowoczesnymi formami projektowania oferty i pracy zdalnej, z trzeciej zaś z aktualnymi potrzebami i ograniczeniami naszych odbiorców oraz nas samych. Czy to moment, aby przemyśleć na nowo sposób funkcjonowania instytucji? Jak instytucja kultury może nawiązać i potrzymać nowe relacje online, a jak utrzymać i docenić te, które do tej pory wypracowała? Co okres pandemii zmienia w oczekiwaniach i obawach naszej publiczności? Dlaczego, nawet po wprowadzeniu szczepionki, warto będzie zachować formę online lub/i hybrydową?

W trakcie 3 godzinnego spotkania wspólnie zastanowimy się i poszukamy odpowiedzi na powyższe pytania. Przyjrzymy się także wynikom badań i interesującym praktykom polskich i zagranicznych instytucji dotyczących uczestnictwa i podtrzymywania relacji z widzem. W ramach webinarium skorzystamy z narzędzi online, które zaktywizują i zainspirują do wykorzystania w codziennej praktyce. Wymienimy się dobrymi praktykami, poszukamy wsparcia i wzmocnienia.

O co zadbać, aby dobrze przygotować się i uczestniczyć w spotkaniu?

– Przybądźcie wcześniej

Połączcie się 10-15 minut wcześniej, aby sprawdzić jakość dźwięku i połączenia. Osoby łączące się w ostatniej chwili wpływają na opóźnienia i tok warsztatu, omijają wprowadzenie, które będzie istotne do dalszej pracy.

– Kamerki i mikrofony

Widok swoich twarzy jest o wiele bardziej sprzyjający integracji i interakcji, będziemy zatem zachęcać do włączenia kamerek. Podobnie będziemy prosić o wymianę perspektyw i uruchomienie mikronów. Zalecamy używanie słuchawek z mikrofonem.

– Jakość połączenia i typ używanego sprzętu

W trakcie spotkania będziemy wchodzić w interakcję, prosimy zatem zadbać o dobre połączenie, najlepiej poprzez komputer i kabel podłączony do modemu. Ewentualnie bycie blisko modemu, co wzmacnia połączenie wifi, w tym samym czasie odłączając wszystkie inne urządzenia od połączenia bezprzewodowego oraz utrzymując na komputerze minimalną liczbę aplikacji i stron, najlepiej tylko tych niezbędnych do webinarium. Dlaczego zachęcamy do łączenia się poprzez komputer? Będziemy realizować ćwiczenia online i ich wykonanie przez telefon będzie utrudnione i będzie wpływać na sprawność przebiegu warsztatu.

PROWADZĄCA


Trenerka i mentorka, ekspertka ds. komunikacji oraz budowania strategii rozwoju publiczności w sektorze kultury, blogerka i podcasterka. Studiowała Psychologię na Uniwersytecie Warszawskim oraz Umeå Universitet w Szwecji. Stypendystka Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Przeprowadziła ponad 400 godzin warsztatów i spotkań z zakresu promocji kultury oraz audience development dla lokalnych domów kultury, bibliotek, teatrów i muzeów w całej Polsce. Jako ekspertka była zapraszana do udziału w konferencjach i publikacjach. Od 2009 lat związana zawodowo z warszawskimi instytucjami kultury. Pracowała w charakterze specjalisty ds. promocji, specjalisty ds. rozwoju publiczności, koordynatora wolontariatu i facylitatora działań skierowanych do seniorów. W latach 2017-2019 współpracowała z Urzędem m.st. Warszawy w zakresie komunikacji projektów miejskich na rzecz mieszkańców 60+. Od 2015 roku, dzieli się swoimi przemyśleniami, wątpliwościami i dobrymi praktykami o tym, jak stawać się instytucją przyjazną widzowi w ramach bloga pt. „Widok na Widownię” dostępnego na stronie www.facebook.pl/widoknawidownie. Od lutego 2020 roku prowadzi podcast pt. „Widok na Widownię” (dostępny ns Spotify i Youtube). Przygląda się działaniom proekologicznym i szuka sposobów na dzielenie się wiedzą i praktyką w tymże zakresie, a szczególnie rolą, jaką mogą odegrać w tym procesie instytucje kultury. Przygotowuje publikacje pt. „Zielona Instytucja Kultury”. Jej życiową misja jest przełamywanie barier w dostępie do kultury, m.in. poprzez edukację i podnoszenie kompetencji pracowników instytucji.

Warsztaty dofinansowano ze środków Narodowe Centrum Kultury w ramach Programu Bardzo Młoda Kultura 2019-2021.