W skali wyobraźni – letnie warsztaty artystyczno-kreatywne

WNIOSKODAWCA/Koordynator projektu:

Fundacja Mewka

PARTNER WIODĄCY:

Marta Misiun – Absolwentka Uniwersytetu Gdańskiego na kierunkach pedagogika i psychologia.

OPIS PROJEKTU

W skali wyobraźni – letnie warsztaty artystyczno-kreatywne – projekt zakłada dwutygodniowe warsztaty artystyczno-kreatywne, realizowane w Domu na Skraju, w dzielnicy Gdańsk Nowy Port. Efektem zajęć będzie model placówki w skali 1:10, który posłuży jako dom dla jeży, które są częstymi gośćmi ogrodu. Oprócz tego, dzięki warsztatom, dzieci będą mogły zmierzyć się z zadaniem stworzenia wizualizacji przyszłości wybranych budynków znajdujących się w dzielnicy Nowy Port. Będą one korzystały z archiwalnych zdjęć oraz wizji lokalnej. Finałem całego projektu będzie wernisaż i piknik z udziałem rodziców, gdzie zaprezentowane zostaną powstałe wizje przyszłości.

OKRES REALIZACJI

17.05-11.10.2021 r.


PRZEBIEG REALIZACJI PROJEKTU

Znamy już daty pierwszych spotkań!

Oraz design Dzienniczka Budowy Młodego Architekta

 

Praca wsród młodych architektów i architektek wre! Odbyła się wycieczka inspirująco-edukacyjna, na której uczestnicy mogli zapoznać się z przykładami makiet i różnych rodzajów rozwiązań architektonicznych obecnych w Gdańsku Głównym.

 

 

 

Po zdobyciu solidnych podstaw i rzetelnym prowadzeniu notatek przyszła pora na sprawdzenie nabytych umiejętności w praktyce. Młodzi architekci i architektki dzielnie pracowali nad wybudowaniem obiecanego jeżom domku.

 

 

Wysiłek i zaangażowanie zostały zwieńczone oficjalnym otwarciem domku dla jeży, na które przybyło wielu gości.