Warsztaty dla młodzieży „Uwolnij wnętrze”

WNIOSKODAWCA/Koordynator projektu:

Stowarzyszenie Art. Therapy – Terapia Sztuką

PARTNER WIODĄCY:

IX LO w Gdyni

OPIS PROJEKTU

Warsztaty dla młodzieży „Uwolnij wnętrze” – projekt zakłada realizację w dwóch klasach IX Liceum Ogólnokształcącego w Gdyni cyklu zajęć, które poprzez alternatywny sposób, jakim jest edukacja przez sztukę, przygotowują młodzież do wystąpień publicznych i prezentacji. Planowane są dwa panele: praca nad ciałem oraz nad emisją i techniką aktorską (prowadzenie: Janusz Bazylewicz – śpiewak operowy) oraz praca nad emocjami na scenie (prowadzenie: Jan „Elf” Czerwiński – beatboxer i konferansjer). Efektem pracy będzie zarejestrowanie powstałego podczas warsztatów utworu muzycznego w formule „circle song”. Do utworu, młodzież z wszystkich czterech grup, nagra teledysk a całość zostanie udostępniona on-line na stronie stowarzyszenia i profilu w mediach społecznościowych.

OKRES REALIZACJI

10.05-11.10.2021 r.


PRZEBIEG REALIZACJI PROJEKTU

W ramach projektu Uwolnij Wnętrze odbyły się warsztaty z Janem Czerwińskim i Januszem Bazylewiczem skierowane do uczniów IX Liceum Ogólnokształcące im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Gdyni. Podczas cyklu warsztatów liczącego 32 godziny uczestnicy pracowali nad uwalnianiem emocji i występami publicznymi. Dzięki intensywnej pracy młodzież nauczyli się prawidłowej emisji głosu oraz pracy aktorskiej podczas wystąpień, stali się także bardziej świadomi własnego ciała.

 

W ramach projektu powstało także osiem grafik będących kompendium wiedzy na temat wystąpień publicznych. Zwieńczeniem warsztatów była realizacja teledysku do utworu, który młodzież z prowadzącymi stworzyła podczas zajęć. Zachęcamy do obejrzenia produkcji TUTAJ