Podziel się! Giełda wymiany doświadczeń i inspiracji – relacja

Podziel się! Giełda wymiany doświadczeń i inspiracji odbyła się 18 i 19 października w Budynku Dyrekcji na terenie Stoczni Cesarskiej.

Giełda wymiany doświadczeń i inspiracji rozpoczęła się powitaniem uczestników, przez Barbarę Srokę (Instytut Kultury Miejskiej w Gdańsku), Monikę Popow (koordynatorkę programu Bardzo Młoda Kultura) oraz Alicję Jelińską (Obszar Metropolitalny Gdańsk-Gdynia-Sopot). Uczestnicy mieli okazję wziąć udział w oprowadzaniu przygotowanym przez zarząd Stoczni Cesarskiej, dzięki czemu poznali historię i nową aranżację historycznego Budynku Dyrekcji. 

Pierwszy dzień szkoleń poprowadzony, przez Ankę Rudnicką przeznaczony był dla osób zarządzających organizacjami i instytucjami kultury. Podczas warsztatów poruszone zostały m.in. zagadnienia dotyczące ról i pokoleniowości w zespole. Uczestnicy poznali techniki motywowania pracowników oraz efektywnego zarządzania zarówno w zespole jak i własnym czasem. Był także czas przeznaczony na integrację, podczas której możliwa była wymiana doświadczeń związanych z zarządzaniem w ostatnim specyficznym czasie.

Drugi dzień warsztatów skierowany do animatorów i edukatorów, poprowadziła Joanna Grandzicka. Prowadząca stworzyła przestrzeń do wymiany myśli, doświadczeń, dzielenia się praktykami dotyczącymi realizacji projektów w dobie pandemii. Uczestnicy mieli okazję poznać nowe metody i narzędzia niezbędne do sprawnej realizacji projektów kulturalnych. Poznali także sposoby na wypracowanie postawy asertywnej w komunikacji zespołowej oraz na przeciwdziałanie wypaleniu zawodowemu. Podczas szkolenia prowadząca zachęcała uczestników do integracji oraz wspólnego działania. W efekcie dzięki nowym znajomościom uczestnicy zaczęli tworzyć wspólne plany dotyczące realizacji działań partnerskich w przyszłości. 

 

Fot. Alina Żemojdzin