Design Thinking w kulturze. Myślenie projektowe krok po kroku

„Design Thinking w kulturze. Myślenie projektowe krok po kroku” Agnieszki Kaim to praktyczna publikacja na temat zastosowania metody Design Thinking w kulturze. Autorka w bardzo przystępny, niezwykle praktyczny sposób przybliża wszystkie etapy myślenia projektowego. Agnieszka Kaim wskazuje, że metodologia Design Thinking doskonale sprawdza się nie tylko w środowisku biznesowym, ale może doprowadzić do stworzenia świeżych, innowacyjnych rozwiązań w kulturze. Przejście z zespołem tej publikacji krok po kroku pozwala na przećwiczenie Design Thinking podczas pracy nad wyzwaniem ważnym w instytucji czy organizacji pozarządowej.

Publikacja zawiera krótki wstęp teoretyczny, opis niezbędnych elementów fazy przygotowań oraz charakterystykę pięciu etapów Design Thinking wraz z przybliżeniem wybranych metod używanych na każdym z nich. W treści znajdziecie przykłady wypełnionych narzędzi, zaś na końcu puste szablony do druku. Obok opisów w e-booku zamieszczono wiele praktycznych wskazówek, a także przykładów zastosowania omawianych metod.

Publikacja jest częścią projektu realizowanego w ramach stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

E-book dostępny jest także na blogu Agnieszki Kaim www.agnieszkakaim.eu, gdzie systematycznie pojawiają się teksty przybliżające zastosowanie Design Thinking w kontekście kultury.