Konkurs „Sieć Kultury 2016”. Można wnioskować przez internet!

Nowy formularz internetowy pojawił się na stronie konkursu „Sieć Kultury 2016”. Dzięki temu składanie wniosku jest szybsze. A warto się pospieszyć – tylko do 6 września można zdobyć nawet 15 tysięcy złotych na realizację projektu w dziedzinie edukacji kulturowej.

Do 6 września można wnioskować o dotacje na działania w dziedzinie edukacji kulturowej. „Sieć Kultury 2016” nagrodzi najlepsze wnioski w dwóch kategoriach: „małe projekty” mogą starać się o kwotę do 5000 zł brutto, zaś „duże projekty” – do 15000 zł brutto. Konkurs jest przeznaczony dla: nauczycieli, edukatorów, animatorów, osób prywatnych, zespołów nieformalnych, instytucji oraz organizacji pozarządowych.

Wnioskować można na dwa sposoby – wypełniając formularz online (wnioski z formularza online będą przyjmowane do 6 września, godziny 17:00) albo wypisując wniosek na papierze i składając go w siedzibie Instytutu Kultury Miejskiej (Gdańsk, ul. Długi Targ 39/40). Oprócz wniosku należy też wypełnić ankietę: https://sieckultury.ankietka.pl/. W przypadku wniosku złożonego przez formularz online wnioskodawca musi dostarczyć do Instytutu Kultury Miejskiej także podpisany wniosek na papierze, ale może to zrobić nieco później, do 9 września. O tym, że wniosek online został złożony poprawnie, informuje komunikat: „Dziękujemy za złożenie wniosku”; dodatkowo potwierdzenie jest automatycznie wysyłane na adres e-mail wnioskodawcy.

Zasady, kryteria oceny i szczegółowy regulamin konkursu znajdują się na stronie: http://sieckultury.pl/2016/07/konkurs-siec-kultury-2016/.


Kontakt (od poniedziałku do piątku w godzinach 10-16)

Wsparcia merytorycznego dla wnioskodawców udziela Katarzyna Buczek, e-mail: katarzyna.buczek@ikm.gda.pl, tel. kom. (+48) 798 377 354.

Koordynatorem pomorskiego programu „Sieć Kultury” jest Agata Andrasik, e-mail: agata.andrasiak@ikm.gda.pl, tel. kom. (+48) 780 171 960.


„Sieć Kultury” jest częścią ogólnopolskiego programu „Bardzo Młoda Kultura”, który służy upowszechnianiu edukacji kulturowej i zwiększeniu jej roli w działaniach instytucjach kultury i oświaty. Program jest prowadzony przez Narodowe Centrum Kultury.

Regionalnym operatorem programu jest Instytut Kultury Miejskiej, a partnerami strategicznymi są: Centrum Edukacji Nauczycieli w Gdańsku, Fundacja Edukacyjna Ośrodka Doradztwa i Treningu Kierowniczego, Gdański Teatr Szekspirowski, Kaszubski Uniwersytet Ludowy, Kuratorium Oświaty w Gdańsku, Miejska Biblioteka Publiczna im. Marii Dąbrowskiej w Słupsku, Nadbałtyckie Centrum Kultury, Stowarzyszenie Obszar Metropolitalny Gdańsk Gdynia Sopot, Bałtycka Galeria Sztuki Współczesnej w Słupsku.