Szkolenie z ewaluacji za nami

23 czerwca miało miejsce szkolenie z ewaluacji partycypacyjnej dla koordynatorów/-ek i parnerów/-ek projektów wyłonionych w konkursie Sieć Kultury 2018.

 

Kto wziął udział?

W zajęciach uczestniczyło 5 przedstawicielek i przedstawicieli projektów.

„Czuję więc jestem” z Pruszcza Gdańskiego reprezentowała partnerka Iwona Korszańska.

„Bardzo wspólny świat” z Gdańska – koordynator przedsięwzięcia Marian Pułtuski.

Od „Hip Hip KultHuraaaa” z Luzina pojawiła się koordynatorka wydarzenia Maja Krośnicka.

Projekt „Krytykuj mądrze” ze Słupska reprezentowały: koordynatorka działań Agata Pietruszewska oraz partnerka Anna Rozenek.

„Po prostu razem” z Sopotu miało swoją przedstawicielkę w Karolinie Osowskiej, członkini zespołu koordynującego działania projektowe.

W warsztacie wzięła udział także koordynatorka programu Sieć kultury Agata Andrasiak oraz stażystka Małgorzata Cholewińska.

 

Cel warsztatu

Katarzyna Wala, która poprowadziła zajęcia, przybliżyła uczestnikom pojęcie ewaluacji. Wyjaśniła szczegółowo czym jest i pokazała jej zalety. Pokazała, jak dostosować ewaluację do własnych potrzeb projektowych, by osiągnąć, jak najlepsze efekty. Odpowiedziała również na pytanie, jak i gdzie wyszukiwać potrzebne do tego zadania dane. Przedstawiła także konkretne przykłady dobrze zrealizowanej ewaluacji. Szkolenie trwało 6 godzin i odbyło się w sali użyczonej przez Obszar Metropolitalny Gdańsk-Gdynia-Sopot.

 

Fantastyczne szkolenie! – mówi Maja Krośnicka, uczestniczka warsztatu – Głowa pęka od pomysłów.

 

Obejrzyj galerię zdjęć z warsztatu, naciskając na strzałki. Fot. Magdalena Małyjasiak.